
Summerschool i Cockenzie - dag 1 og 2
- Jytte Kristin Eikenes
- 12. juli
- 2 min lesing
Heldige meg som fikk reprise på julegaven fra året før av Tore 🥰 fem dager portrettkurs med Aine Devine i idylliske Cockenzie øst for Edinburgh.
Det var så kjekt å treffe ho igjen, og hyggelig å bli litt kjent med de andre deltakerne på kurset.
Det var samme opplegg som i fjor, fem levende modeller, en ny hver dag. Ca 3-4 timer effektiv maletid på hver, så litt stress å rekke å få til et presentabelt portrett. Samtidig veldig nyttig med litt tidspress da eg må legge vekk pirkinga.
Dag 1 var det Pete som var modell. Han malte vi i fjor og. Eg fikk en ny vinkel denne gangen.

Her er det ferdige portrettet. Og under er portrettet så langt som eg var kommet til vi tok lunsj:

Dag to var en ny modell for meg, Komachi. Ho kom i en vakker kimono og med blomster i håret 🥰 en fryd å male.

Hver dag avsluttes med en oppstilling av alle sine malerier, og Aine som kommenterer hvert enkelt. Og så et bilde av ho og modellen foran maleriene våre

Tore koser seg med å utforske nærområdet mens eg er på kurs. Han har i løpet av dagen kjørt 100 mil og gått veldig mange tusen skritt.
Etter kurset har vi utforska i lag. Vi har vært utrolig heldige med været, så det har blitt en del Takeaway og spising ute. Blant anna fantastisk Fish and chips

Port Seton, en nydelig havn rett ved der vi hadde leigd en leilighet hadde masse fine motiv.

Både på sjøen og på land

Og i kurslokalet hadde Aine pynta med vakre blomsterbuketter

Masse inspirasjon å finne overalt 😊
Eg skriver mer i morra om kurset videre og opplevelser utenom.





Kommentarer